neděle 30. června 2019

Zpět v Dar es Salaamu

Jsme v Mallu v Dar es Salaamu. Dojeli jsme sem kolem poledního novou cestou, která vede víceméně přímo ze Selous Game Reserve do Daru. Dvě třetiny cesty nebyly vidět žádné vesnice, jen občas Masaj se stádem krav.
Blíže k Daru jsme vjeli do pahorkatiny zvané Pu Hills (možná spíš Pugu Hills), oblasti pěstování banánů a maracuji. Koupili jsme si maracuju a zelené mandarinky, překvapivě chutné a plné vůně.
V Daru jsme nechali bagáž v hotelu a nechali jsme se od Michaela odvézt na poloostrov Masaki.
Rozloučili jsme se s Michaelem. Dal jsem mu 120$ a kluci po 300 tisících šilinků. Šli jsme do mallu, centra s restauracemi a krámky. Dali jsme si super oběd, měl jsem polévku s mořskými plody a humra s hranolky.Byl božský.
Než jsme se najedli, sehnal jsem pro holky letní šaty s tanzanskými motivy. Po jídle Peter konečně sehna pohlednice a začal psát. Přitom zjistil, že má jen zelenou tužku a že známky, které si objednal už v Česku, nelepí. Půjčil jsem mu pero a lepidlo :-).
Teď už asi hodinu a půl píše, až se mu kouří od ruky.
V supermarketu jsem koupil čaj a pepř. Za chvíli musíme sehnat taxík, nebo spíš uber a odjet do hotelu. Odlétáme ve tři ráno.

Žádné komentáře:

Okomentovat